Technik Ochrony Fizycznej Osób I Mienia - KKZ

K1 – BPO.02. Ochrona osób i mienia
Cykl kształcenia: od 1,5 roku do 2 lat
Tryb nauki: zaoczny
Dokumenty wymagane do zapisu: świadectwo ukończenia szkoły średniej

Kwalifikacyjny kurs zawodowy technik ochrony fizycznej osób i mienia umożliwia zdobycie dodatkowych kwalifikacji lub zmianę zawodu.

Technik ochrony fizycznej osób i mienia może być zatrudniony we wszystkich instytucjach, w których niezbędna jest ochrona. Uzyskanie tytułu technik ochrony fizycznej osób i mienia jest podstawą do uzyskania licencji II stopnia Pracownika Ochrony Fizycznej Osób i Mienia bez konieczności zdawania egzaminów państwowych. Licencja ta pozwala na zgodne z prawem wykonywanie zawodu technik ochrony fizycznej osób i mienia, zajmowanie stanowisk kierowniczych w agencjach ochrony oraz na ubieganie się o wydanie koncesji na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:

K 1 BPO.02. Ochrona osób i mienia

Przedmioty nauczania:

• Bezpieczeństwo i higiena pracy
  • Kompetencje personalne i społeczne
  • Organizacja małych zespołów
  • Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej
  • Język obcy ukierunkowany zawodowo
  • Podstawy prawa w ochronie osób i mienia
  • Ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
  • Zabezpieczenie imprez masowych
  • Ochrona osób
  • Wyszkolenie strzeleckie
  • Ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
  • Zabezpieczenie imprez masowych
  • Ochrona osób
  • Konwojowanie
  • Wyszkolenie strzeleckie
  • Techniki interwencyjne i samoobrona
  • Podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia
  • BHP z elementami pierwszej pomocy
  • Praktyka zawodowa

Jako technik ochrony fizycznej osób i mienia będziesz:

• organizował i realizował ochronę fizyczną i zabezpieczenie techniczne;
  • organizował i realizował ochronę obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie;
  • organizował i realizował ochronę wartości pieniężnych;
  • organizował i realizował zabezpieczenia imprez masowych.

Wyślij przez formularz prośbę o rezerwację wraz z danymi kontaktowymi, a my zarezerwujemy Ci miejsce na kierunku już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych*

Administratorem Państwa danych osobowych jest EFFEKT Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Staromiejska 6/2, 40-013 Katowice. Dane są przetwarzane w celu umożliwienia Państwu kontaktu, nie będą one przekazywane do państw trzecich. Będą przechowywane przez okres 5 lat, decyzje o ich przetwarzaniu nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.