Florysta / Bukieciarz - Szkoła Policealna EFFEKT Katowice

Florysta

Kod zawodu: 343203
Kwalifikacje: OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznych
Egzaminy: Egzamin potwierdzający kwalifikację OGR.01. odbędzie się pod koniec drugiego semestru
Cykl kształcenia: 1 rok
Tryb nauki: zaoczny
Dokumenty wymagane do zapisu: świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Zawód florysty jest zawodem niezwykle twórczym, od florysty oczekuje się dużej wyobraźni przestrzennej, wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych, twórczego myślenia oraz zdolności manualnych, które pozwolą na tworzenie projektów i ich wizualizacje.

Jako florysta będziesz:

 • tworzył różnego rodzaju kompozycje z roślin ciętych oraz doniczkowych, stosując środki techniczne oraz pomocnicze;
 • dekorował wnętrza oraz otwarte przestrzenie;
 • opierał się w pracy na szerokiej wiedzy z materiałoznawstwa roślinnego, nieroślinnego, historii sztuki oraz dekoracji roślinnych;
 • posiadał wiedzę z zakresu teorii barw oraz kompozycji plastycznej;
 • posługiwał się wieloma technikami florystycznymi oraz pomocniczymi, zapożyczonymi z innych dziedzin sztuki lub rzemiosła;
 • przygotowany do prowadzenia własnej firmy.

Uzasadnienie zapotrzebowania na osoby z kwalifikacjami w zawodzie: florysta/bukieciarz

W życiu współczesnego człowieka coraz większe znaczenie odgrywają dekoracje roślinne. Stale zwiększa się zainteresowanie okolicznościową dekoracją wnętrz (kościoła, sali bankietowej, konferencyjnej itp.), gdyż coraz ważniejsza staje się oprawa wizualna uroczystości lub imprez. Tym samym rośnie zapotrzebowanie na florystów – kreatywnych twórców dekoracji roślinnych.

Kwalifikacje w zawodzie florysta odpowiadają potrzebom rynku, przygotowują specjalistę w zakresie kreatywnego tworzenia dekoracji roślinnych. Analiza ofert pracy na portalach internetowych oraz informacje na temat rozwoju branży na portalach florystycznych świadczą o szansach zatrudnienia absolwentów w firmach florystycznych. Ponadto masz możliwość otworzyć własną działalność zajmującą się sztuką układania i przyzdabiania roślin.

Pamiętaj, że jako florysta nie musisz od razu otwierać kwiaciarni, swoje umiejętności jakie wyuczysz podczas nauki na kierunku florysta możesz wykorzystać  w życiu codziennym, w prowadzeniu własnego bloga, w licznych konkursach czy przygotowywaniu ozdób do prasy i katalogów. Jako Florysta stworzysz wyjątkowe dekoracje ślubne, ale swoje umiejętności możesz wykazać również we florystyce pogrzebowej, aranżacjach wnętrz i ogrodów.

Wykorzystaj swoje umiejętności manualne oraz inwencję twórczą i zapisz się na kierynek Florysta porwadzony z Policealnej Szkole Zawodowej EFFEKT w Katowicach.

Zapisz się

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych*

  Administratorem Państwa danych osobowych jest EFFEKT Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Staromiejska 6/2, 40-013 Katowice. Dane są przetwarzane w celu umożliwienia Państwu kontaktu, nie będą one przekazywane do państw trzecich. Będą przechowywane przez okres 5 lat, decyzje o ich przetwarzaniu nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.

  Mają Państwo prawo wglądu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia.

  W razie stwierdzenia nieprawidłowości w procesie przetwarzania danych mają Państwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego (Urząd Ochrony Danych Osobowych).

  Oferta

  Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z tobą.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

   Administratorem Państwa danych osobowych jest EFFEKT Sp. z o.o. Dane są przetwarzane w celu umożliwienia Państwu kontaktu, nie będą one przekazywane do państw trzecich. Będą przechowywane przez okres 5 lat, decyzje o ich przetwarzaniu nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.

   Mają Państwo prawo wglądu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, sprzeciwu wobec przetwarzania.