Kurs Rozliczanie Projektów Unijnych 2014 – 2020

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności prawidłowego rozliczania, kontroli oraz innych zasad rozliczania projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które są zaangażowane w realizowanie projektów unijnych, członków zespołów projektowych, a także pracowników przedsiębiorstw, organizacji i wszelkich innych instytucji, które chcą pozyskiwać środki unijne.

1. Podstawy prawne prowadzenia wyodrębnionej księgowości,
  2. Regulacje wewnętrzne jednostki w zakresie rachunkowości:
  • polityka rachunkowości
  • plan kont
  • obieg i kontrola dokumentów
  1. Wymogi unijne dotyczące wyodrębnionej ewidencji księgowej
  2. Zasady tworzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej i odrębnego kodu księgowego.
  3. Zasady ewidencji przychodów z dotacji
  4. Zasady kwalifikowania kosztów w ramach dotacji