Kurs Grafika Komputerowa – stopień II – Photoshop, CorelDRAW i Adobe Illustrator

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i praktycznych zaawansowanych umiejętności płynnej obsługi programów graficznych tj. CorelDRAW, Photoshop i Adobe Illustrator w celu zwiększenia efektywności pracy i kwalifikacji zawodowych grafika komputerowego.

Kurs skierowany jest dla grafików którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe, dla osób którzy chcą prowadzić działalność w branży reklamowej, poligraficznej, a także jako uzupełnienie i poprawienie wydajności pracy osób korzystających z powyższych programów.

CorelDRAW

1. Zapoznanie się z pracą na warstwach w Corelu.
  2. Praca w Corelu przy użyciu: Siatki, Linijek i Prowadnic
  3. Tworzenie dokumentów wielostronicowych.
  4. Kopiowanie wypełnień i konturów. Przekształcanie konturu w obiekt.
  5. Rysowanie Krzywych Beziera i zmienianie ich kształtów. Rysowanie Łączników, Linii Wymiarowych i Objaśnień.
  6. Przekształcanie obiektów w krzywe.
  7. Tworzenie i edycja Wypełnień Siatkowych.
  8. Zaawansowane formatowanie tekstu z użyciem Tabulatorów, Wypunktowań, Inicjałów, Kolumn. Oblewanie obiektów tekstami. Wstawianie tekstów do obiektów. Tworzenie tekstów na ścieżkach.
  9. Tworzenie prac z wykorzystaniem grafik rastrowych i wektorowych.
  10. Publikowanie dokumentów z rozszerzeniem PDF.

Adobe Photoshop

1. Praca na obrazach cyfrowych z wykorzystaniem warstw dopasowania i warstw wypełnienia.
  2. Omówienie obiektów inteligentnych w Photo Shopie. Nadawanie warstwom stylów.
  3. Maski odcinania i maski warstw.
  4. Tworzenie i edycja ścieżek. Omówienie zakładki w palecie z kanałami.
  5. Tworzenie i zapisywanie własnych pędzli.
  6. Omówienie na przykładach narzędzi typu: Rozmywanie, Wyostrzanie, Smużenie, Rozjaśnianie, Ściemnianie, Gąbka
  7. Tworzenie kształtów, masek wektorowych i ścieżek.
  8. Edytowanie i modyfikowanie tekstu. Zniekształcanie tekstu
  9. Czym jest animacja w Photo Shopie

Adobe Illustrator

1. Omówienie interfejsu programu. Otwieranie i zapisywanie plików. Nawigowanie po dokumencie. Tworzenie dokumentów wielostronicowych
  2. Praca z obiektami, zaznaczanie i zmiana rozmiarów, obracanie, pochylanie oraz zmiana położenia.
  3. Grupowanie i rozgrupowywanie obiektów. Wyrównywanie obiektów względem siebie. Rozmieszczanie i kolejność obiektów. Blokowanie i odbijanie obiektów
  4. Przezroczystość i tryby przenikania. Wypełnianie kolorem obiektu i obrysu. Zmiana atrybutów konturu. Praca z gradientem i wzorkami. Zapoznanie się z bibliotekami gradientów, kolorów i wzorków.
  5. Zapoznanie się z narzędziem Pióro w pracy ze ścieżkami. Zastosowanie Pędzli w ścieżkach.
  6. Omówienie okna „Odnajdywanie ścieżek” przy tworzeniu złożonych kształtów.
  7. Zapoznanie się z paletą Przekształcenia w Transformacjach obiektów. Omówienie narzędzia Przekształcenie Swobodne.
  8. Tworzenie symboli i wykorzystanie palety Symbols
  9. Dodawanie do dokumentu tekstu. Rodzaje formatowania tekstu. Zmiana rozmiaru znaków oraz zmiana atrybutów tekstu. Omówienie Kolumn i Akapitów.
  10. Tworzenie Linii Pomocniczych, Prowadnic i Siatek
  11. Jak stworzyć logo własnej firmy, wizytówkę, papier firmowy, ulotkę.